15 grudnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne „Fabryka ozdób świątecznych”. Był to magiczny czas pełen atrakcji dla naszych najmłodszych Czytelników. Na początku odbył się konkurs na najdłuższy świąteczny łańcuch z kolorowego papieru. Łańcuch wygranej grupy stanowczo przekroczył długość czytelni. Uczestnicy wykonali również kolorowe łańcuchy z bibuły, które także przyozdobiły biblioteczną choinkę. Nieco później dzieci wraz z pracownikami biblioteki zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja i przyozdobili cały stos pierniczków z wykorzystaniem kolorowych lukrów, posypek i innych słodkich ozdób. To zdecydowanie jedno ze słodszych zajęć. Była też okazja na przyozdabianie choinki. Cały wieczór był okraszony miłą atmosferą. Wspólna fotografia wszystkich młodych uczestników zakończyła wieczór. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

Część materiałów zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Serdecznie dziękujemy!

mgr Karolina Malec