17.11.2006-19.11.2006

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała bezpłatny kurs "Frywolitki" - sztuki robienia koronki techniką czółenkową. Kurs został zorganizowany dla pracowników biblioteki i młodzieży w gimnazjum a prowadził go Pan Jan Stawasz ze Słupska - mistrz we "frywolitce". Po kursie pracownicy biblioteki uczyli innych chętnych tej trudnej sztuki robienia serwet.

Październik 2006

Upłynął pod hasłem "Cała Polska Czyta Dzieciom" Pracownicy biblioteki zorganizowali dla zaprzyjaźnionych z naszą placówką przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Międzyzdrojach wiersze i opowiadania o jesieni i warzywach. Następnie dzieci - fani Roberta Kubicy, robiły samochody wyścigowe z warzyw oraz zapoznały się z nowościami wydawniczymi dla najmłodszych.

30.09.2006

Dla celów edukacyjnych zorganizowano wystawę fotograficzną obejmującą zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie World Press Photo oraz zdjęcia Yanna Arthusa-Bertranda pokazujące ziemię z lotu ptaka.

18.06.2006-12.08.2006

Odbył się letni kiermasz "Książka za 1 zł" Jest to już czwarty kiermasz i jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Międzyzdrojów oraz turystów. Przez cały rok organizujemy zbiórkę książek, część z nich włączony do księgozbioru biblioteki, inne - w 2006 ok. 5 tys. książek przeznaczamy na kiermasz. Zebraliśmy ok. 5 tys. złotych, które przeznaczyliśmy na zakup nowych książek, dodatkowej prasy do czytelni, na nagrody w konkursach.

Maj 2006

Odbyło się szereg zajęć m. in. zajęcia z przedszkolakami w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz lekcje biblioteczne dla klas IV,V,VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach. Tym razem przedszkolakom zostały zaprezentowane wiersze i bajki o tematyce marynistycznej. Dzieciaki wspólnie stworzyły również plastyczną wizualizację Bałtyku pełną rybek, muszelek i innych morskich stworów. Uczniom szkoły podstawowej podczas lekcji zaprezentowano serie wydawnicze, nowości książkowe z literatury dla dzieci i młodzieży, zapoznano ich z księgozbiorem czytelni i wypożyczalni oraz opowiedziano o historii książki, papieru i druku.

01.04.2006-30.06.2006

W Bibliotece miała miejsce wystawa plakatów wyróżnionych w konkursie plastycznym "Czas uzdrowić swoje życie" zorganizowanym przez bibliotekę i Urząd Miasta w Międzyzdrojach w związku z realizacją ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii i przemocy w rodzinie. I miejsce w konkursie zajęli uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Świnoujściu: Jakub Kmieć, Michał Strzelecki, Mateusz Nowarkiewicz

23.03.2006

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się aukcja geoplanów, stroików i palm wielkanocnych - prac wykonanych przez uczniów Gimnazjum Nr 1. Cały dochód z aukcji został przeznaczony na zakup sztandaru dla Gimnazjum, które w tym roku ma otrzymać imię Jana Pawła II. Uroczyste poświęcenie sztandaru ma nastąpić 17 maja 2006 roku. Aukcję poprowadził uczeń Gimnazjum Filip Wilkowiecki a najdrożej został zlicytowany wazon ręcznie malowany przez Panią Beatę Jasiewicz i jej uczniów. Zebrano ponad sześćset złotych.

09.02.2006-23.03.2006

W czytelni i holu biblioteki można podziwiać wystawę geoplanów wykonanych przez uczniów Gimnazjum Nr 1 w Międzyzdrojach pt. "Barwy i formy tworzone nicią". Prace powstały pod opieką Pana Janusza Oleksego nauczyciela techniki.