09.09.2004

Odbyło się spotkanie z poetką Krystyną Jezierską, która odwiedza Międzyzdroje regularnie od kilku lat i jest zakochana w naszej miejscowości. Poetka przekazała Bibliotece w darze książkę innej krakowskiej, światowej sławy artystki Haliny Cieślińskiej-Brzeskiej "Donkichotowe boje o sztukę polską". Na spotkaniu były czytane wiersze poetki, wspomnienia o dawnych Międzyzdrojach, można było zakupić tomiki z autografem i w ciepłej atmosferze wysłuchać opowieści o krakowskich artystach. Krystyna Jezierska jest krakowską poetką, prezesem Związku Marynistów Krakowskich, która do tej pory opublikowała trzy tomiki poezji:
"Deszcz złotych przecinków" 1997 r.
"Z muzami nad Krakowem" 1998 r.
"Morzem malowane" 2000 r.
W trzecim tomiku znajduje się kilka wierszy poświęconych Międzyzdrojom.

Od 03.09.2004 do 03.11.2004

W Miejskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce wystawa artysty malarza - amatora Pana Leona Marciniaka. Obecnie malarz na 81 lat i mieszka w Wisełce. Maluje od dzieciństwa, ale swoje poważniejsze prace datuje od 1965 roku, kiedy to czynnie brał udział w licznych plenerach zagranicznych m. in. w Dreźnie. Pan Leon Marciniak maluje obrazy o tematyce morskiej, martwą naturę i portrety. Na wystawie w bibliotece można było podziwiać tylko 20 obrazów artysty spośród jego kolekcji, która liczy przeszło 700 prac.