Październik 2007

Upłynął pod hasłem - Halloween. Pracownicy biblioteki przygotowali dla przedszkolaków i uczniów I-III ze Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach opowiadania związane z tym świętem, wspólne czytanie i wykonywanie masek.

14 września 2007

W bibliotece miała miejsce wystawa prezentująca najciekawsze miejsca w województwie zachodniopomorskim m in. obiekty sakralne w Kamieniu Pomorskim, Brzesku, Polanowie, miejsca pamięci narodowej np. Siekierki, Cedynia oraz ciekawostki z regionu m. in. "magiczną górkę" w Rutwicy, "krzywy las" koło Gryfina i wiele innych miejsc wartych odwiedzenia.

14 czerwca 2007

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się otwarcie wystawy haftów międzyzdrojskiej artystki Pani Janiny Bagrowskiej. Na wernisaż przybyli zaproszeni goście m.in. Wiceburmistrz Międzyzdrojów Pan Bogusław Tomczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Michał Sutyła, Pani Jadwiga Bober - Dyrektor MDK. Organizatorami wystawy byli: Pani Beata Kiryluk - nauczyciel z SP nr 1 w Międzyzdrojach i vice Przewodnicząca Rady Miejskiej i Dyrektor MBP Andżelika Gałecka. Wernisaż uświetnił swoim występem kameralny chór z M-jów pod przewodnictwem Pani Anny Sobierajskiej oraz występy recytatorskie uczniów ze Szkoły Podstawowej. Wraz z otwarciem wystawy haftów odbył się finał konkursu plastycznego pt. "Kwiaty Lata", którego laureatką została Zuzanna Buczek. Była to wystawa, która miała na celu łączenie pokoleń - swoją pierwszą kolekcję fotografii zaprezentowała również wnuczka artystki 13-letnia Ewa Bagrowska.

1 Czerwca 2007

Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Strzelewa. W Międzyzdrojach byli na wycieczce, więc przy okazji chcieli poznać jak funkcjonuje biblioteka publiczna, gdyż w miejscowości, z której pochodzą takiej instytucji kultury niestety nie ma. Z największym zainteresowaniem dzieci oglądały opasłe tomy "Kroniki Międzyzdrojów" i Kronikę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach.

Maj 2007

Związany był z konkursem plastycznym zorganizowanym w związku z 115 rocznicą urodzin prekursora literatury fantasy - J.R.R. Tolkiena. 10 maja zebrało się jury w składzie: Pani Lucyna Wiatr - malarka z Lubinia, Pani Jadwiga Bober - inspektor ds. promocji, kultury i sportu UM, Pani Beata Kiryluk - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Julianna Rogowska - malarka, dziennikarka, poetka, Pani Beata Jasiewicz - artysta malarz, Pan Artur Duszyński - pracownik MDK-u i radny oraz Andżelika Gałecka - Dyrektor biblioteki. Prace oceniane były w trzech grupach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęli: Natalia Sura ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świnoujściu, Alicja Dubako ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach, drugie miejsce Monika Januszewska a trzecie Samuel Owczarek (oboje ze Szkoły Podstawowej w M-jach), w kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Sonia Jagielska z Gimnazjum w Międzyzdrojach, drugie Patrycja Kusiak z Wolina a trzecie Aneta Rodkiewicz i Jakub Kieryk ze Świnoujścia. W kategorii szkół średnich jury najwyżej oceniło pracę Anny Miroszewskiej z LO im. Mieszka I w Świnoujściu, drugie miejsce zajęła Agata Kokosza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie. Wyróżnienia otrzymali Luiza Halemba z SP Nr 1 w Międzyzdrojów, Magda Pawłowska z Gimnazjum w Międzyzdrojach oraz sandra Sokal i Małgorzata Sałek z Gimnazjum Nr 3 w Świnoujściu. 18 maja odbył się finał konkursu, podczas którego prezentowana była prezentacja multimedialna o Tolkienie i jego twórczości. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta wręczał Sekretarz Miasta Pan Henryk Nogala.

Luty-czerwiec 2007

Miały miejsce spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, którego członkami byli uczniowie gimnazjum im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach. Nad spotkaniami czuwał moderator - Pani Karolina Zapart, pracownik czytelni MBP. Na spotkaniach DKK młodzież omawiała bestsellery wydawnicze, ich adaptacje filmowe, pisała recenzje książek, ale przede wszystkim spędzała pożytecznie czas zdobywając wiedzę a przy tym dobrze się bawiąc.

22.01.2007-24.01.2007

Odbyły się kolejne zajęcia literacko-plastyczne w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzieci oglądały bajki na slajdach i robiły piękne ramki zdobione różnobarwnym makaronem. Bibliotekarze zapoznali również najmłodszych z nowościami wydawniczymi zakupionymi do biblioteki specjalnie z myślą o nich.