5 grudnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty z nauki płynnego czytania dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Zajęcia rozpoczęto od ćwiczeń relaksacyjnych. Była to doskonała okazja do rozluźnienia się, wyciszenia i nawiązania bliższych relacji. Następnie, by się troszkę rozbudzić, wspólnie rozgrzewaliśmy ciało, mięśnie żuchwy, twarzy z wykorzystaniem metody oddechowej oraz łamańców językowych. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszyła się książka pop-up (trójwymiarowa), dlatego i tym razem skupiliśmy się na czytaniu lektury pt. „W głębinach oceanu” autorstwa Anoucka Boisroberta i Louisa Rigauda. Dzieci z dużym zaangażowaniem czytały piękną historię o głębinach oceanu, szukając ukrytych w nim stworzeń. Na koniec, aby rozjaśnić nieco ten melancholijny wieczór, dzieci delektowały się słodyczami ofiarowanymi przez Bibliotekarzy.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie pełne uśmiechu i zabawy. Na następne zajęcia zapraszamy 12 grudnia 2023 r.