9 października 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wykład pt. „Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać?” poprowadzony przez orientalistkę i afrykanistkę dr Agnieszkę Podolecką, która jest pracownikiem tej humanitarnej organizacji. Podczas spotkania dowiedzieliśmy o działalności UNICEFu, który koordynuje wiele akcji pomocowych m.in. zakrojone na szeroką skalę akcje szczepień dzieci. Organizacja ta zajmuje się także sprawami pomocy dla uchodźców. Bierze udział w wielu akcjach humanitarnych na terenach objętych klęskami klimatycznymi czy działaniami zbrojnymi. Działalność skierowana jest ponadto na walkę z ubóstwem menstruacyjnym i pomocą żywnościową. Nawet zapisy testamentowe mogą posłużyć dla potrzebujących.  Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o setkach odłamów religijnych i wielu kulturach jakie istnieją w Afryce, a także o tym, że wszelką inność i odmienność należy szanować.

Organizatorami spotkani

a byli: Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku  oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.