4 października 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się pierwsze po wakacyjnej przerwie warsztaty sensoplastyczne dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Zajęcia rozpoczęły się od spaceru po ścieżce sensorycznej. Jest specjalnie zaprojektowana przestrzeń, która ma celu stymulowanie zmysłów i zachęcanie do eksploracji sensorycznej. Dodatkowo to nieszablonowa forma zabawy i rozrywki dla dzieci. Do naszej ścieżki użyliśmy wiele darów jesieni: szyszki, kasztany, żołędzie, jarzębinę, trawę, liście, patyki oraz kamyki.

Następnie przeszliśmy do malowania farbami za pomocą palców. Jest to metoda, której celem jest pobudzanie ekspresji twórczej, kreatywnego myślenia dziecka oraz rozwijanie zdolności motorycznych. Była to świetna zabawa!

Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas. Niedługo w dziale dziecięcym pojawi się wystawa wykonanych przez dzieci prac. Zapraszamy do obejrzenia! Następne zajęcia odbędą się 25 października 2023 r. w godz. 16.00-16.45. Czekamy na Was!