31 sierpnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne, które dedykowane były uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach.

Zajęcia rozpoczęto od pokazu z wykorzystaniem obrazkowego teatrzyku Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniane lub kartonowe skrzynki – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. W rolę Kamishibaiya wcielił się bibliotekarz Szymon Głod.

Główną atrakcją warsztatów było tworzenie różnorodnych, kolorowych mandali, mozaik na kamieniach za pomocą farb, pędzelków oraz wykałaczek. Na zakończenie spotkania odbyło się wspólne czytanie poezji.

Dziękujemy wszystkim uczestników za miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że się jeszcze zobaczymy!