24 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się kolejna lekcja biblioteczna dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Tematem przewodnim zajęć były uczucia i emocje, które towarzyszą nam na co dzień.

Bibliotekarze, tradycyjnie rozpoczęli spotkanie od przedstawienia, w którym ukazali, że nie ma dobrych i złych emocji – są one po prostu przyjemne bądź nieprzyjemne, ale wszystkie są nam potrzebne. Następnie dzieci zwiedziły nową siedzibę biblioteki i rozpoczęły pracę plastyczną, podczas której miały zobrazować swoje aktualne uczucia na stworku "Frapku”. Po zadaniu pełnym kreatywności nasi goście obejrzeli książkę typu pop-up pt. „Kolorowy potwór” i poznali jakie kolory odzwierciedlają uczucia, by następnie rozpocząć zabawę w ‘koło emocji” oraz w kalambury. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość zabrać ze sobą do domu emocję, którą najbardziej potrzebują, bo przecież każdemu z nas czegoś brakuje, prawda?

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że będziecie odwiedzać nas częściej. Już 28 listopada 2022 r. złoży nam wizytę klasa 6 SP nr 1 w Międzyzdrojach.