Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza do wypożyczania książek elektronicznych „inkBOOK Calypso Plus” oraz odtwarzaczy cyfrowych książek mówionych „Czytak 4 P”, które zostały zakupione w ramach projektu „Biblioteka dla osób z dysfunkcjami wzroku, słuchu i seniorów” sfinansowanego poprzez program międzyzdrojski „Budżet Obywatelski 2022”.

Czytniki i czytaki przeznaczone są dla osób pełnoletnich z dysfunkcjami wzroku. Ułatwiają one czytanie

i pozwalają czerpać radość z literatury dzięki możliwości odtwarzania i czytania książek w nietradycyjny sposób. Pragniemy także zapewnić osobom z niepełnosprawnością wzroku, stały dostęp do książek, jako jednej z form integracji społecznej i zawodowej.

Projekt społeczny „E-booki i audiobooki w bibliotece”, który jest kontynuacją projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021 cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych czytelników, dlatego w ramach inicjatywy „Biblioteka dla osób z dysfunkcjami wzroku, słuchu i seniorów – wypożyczalnia czytaków, czytników i książek z dużą czcionką” postanowiliśmy zadbać także o osoby z dysfunkcjami wzroku. Zostały zakupione cztery urządzenia inkBOOK Calypso Plus, z których osoby z dysfunkcjami wzroku będą mogły korzystać z książek dostępnych na platformie Legimi. Warunkiem wypożyczenia czytnika jest podpisanie oświadczenia, w którym zawarte są następujące dane: imię i nazwisko czytelnika, nr karty bibliotecznej, nr telefonu, pesel oraz adres zamieszkania. Czytnik wypożyczany jest w zestawie z pokrowcem ochronnym, z kablem USB oraz instrukcją obsługi na 60 dni.

Kolejną nowością w bibliotece będą odtwarzacze książek mówionych Czytak 4 P. Umożliwiają one czytelnikom odsłuchanie nagranych wcześniej na urządzenie książek. Warunkiem wypożyczenia czytaka jest podpisanie oświadczenia strony, w którym zawarte są następujące dane: imię i nazwisko czytelnika, nr karty bibliotecznej, nr telefonu, adres zamieszkania oraz pesel. Czytnik wypożyczany jest w zestawie z ładowarką sieciową oraz instrukcją obsługi na 60 dni.