Miejska Biblioteka Publiczna oraz Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zapraszają na wieczór pełen wrażeń w Sali Teatralnej i foyer MDK w Międzyzdrojach. Wieczór z kulturą o godz. 17.30 rozpocznie wernisaż prac członków Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie pt. „Sztuka na Pomorzu”. Następnie o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z dziennikarką Magdaleną Kuszewską, a o 19.30 będzie można posłuchać koncertu zespołu „El Viento”.

Magdalena Kuszewska to pochodząca z Międzyzdrojów dziennikarka, redaktorka, autorka książek i e-booków. W tym roku wydała m.in. książki: "Dobre nawyki. Zakochaj się w życiu na nowo" oraz (z dr Rafałem Albińskim) "Poradnik skutecznego działania". Publikowała w najważniejszych gazetach i magazynach w Polsce, m.in. w Gazecie Wyborczej, Twoim Stylu, Gali czy Polityce, a także na portalach Onet.pl i Newsweek.pl, specjalizuje się w rozmowach z osobami znanymi oraz w tekstach psychologicznych.

Wystawa pt. "Sztuka na Pomorzu" została zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace artystów tworzących w Szczecinie oraz innych miast Pomorza Zachodniego m.in. ze Stargardu, Koszalina, Szczecina. Celem wystawy jest przybliżenie twórczości regionalnych artystów różnych pokoleń, współcześnie realizujących artystyczne prace na terenie Pomorza. Na wystawie zobaczymy prace m.in.: Agaty Pełechaty, Magdaleny Tyczki, Romana Cieplińskiego, Barbary Warzeńskiej, Bożeny Mozolewskiej, Krzysztofa Krzywińskiego, Joanny Tokarczyk-Żmurkow, Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej, Ludmiły Sabadini czy Grażyny Gawędy.

„El Viento” to zespół grający muzykę opartą na autorskich tematach. W graniu dominuje swobodna improwizacja z elementami free jazzu, zaś tematy harmonicznie głęboko tkwią w stylistyce muzyki latynoamerykańskiej, aczkolwiek brzmieniowo zespół może kojarzyć się również z muzyką sefardyjską, argentyńską, milongą oraz flamenco.

W programie przewidywany jest także słodki poczęstunek od Cafe Melba oraz możliwość nabycia książek autorstwa Magdaleny Kuszewskiej. Obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorami i partnerami wydarzenia są: Gmina Międzyzdroje, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Związek Polskich Artystów Plastyków

w Szczecinie, Nowe Centrum, Cafe Melba, Noclegi przy stadionie w Międzyzdrojach Zojka.