W dniach 8-15 maja 2021 r. odbędzie się  XVIII edycja programu Tydzień Bibliotek. „Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa”.
Hasło XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość, próbując dostosować się do potrzeb i pragnień czytelników. Tegoroczne hasło ukazuje Bibliotekę nie tylko jako budynek, ale jako miejsce, dzięki któremu można poczuć się częścią świata bohaterów literackich, ale również jako miejsce, w którym można wspaniale spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. 
W związku z pandemią oraz wprowadzonymi obostrzeniami nie możemy zorganizować Tygodnia Bibliotek w tradycyjny sposób, dlatego postanowiliśmy przenieść go w przestrzeń miejską, internetową i do Waszych domów. Mamy nadzieję, że wybierzecie naszą bibliotekę, by wspólnie z nami „wirtualnie” spędzić majowe dni. 
Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy 8 maja 2021 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!”. Na terenie Międzyzdrojów zostały ukryte książki. Pobierz mapkę, znajdź książki i zabierz do domu! Wcześniej wyślij nam zdjęcie z Twojego „czytelniczego śledztwa” na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zachęcamy do wzięcia udziału rodziny z dziećmi, ponieważ wspólne poszukiwanie książek to doskonała okazja, aby spędzić ze sobą przyjemnie czas na świeżym powietrzu. Gwarantujemy doskonałą zabawę i niezapomniane chwile. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.biblioteka.miedzyzdroje.pl 
8-15 maja 2021 r. to czas na „Rodzinne warsztaty plastyczne w Twoim domu”. Przyjdź do biblioteki w godzinach otwarcia, odbierz pakiet z materiałami i instrukcją, wykonaj w domu ramkę na Dzień Mamy i prześlij zdjęcie swojej pracy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Akcja skierowana jest do najmłodszych, zarejestrowanych czytelników międzyzdrojskiej biblioteki. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym czytelnikiem jest to doskonała okazja, by się zapisać. Liczba pakietów ograniczona.
10-14 maja 2021 r. poczuj się jak gwiazda i zrób sobie zdjęcie z ulubioną książką na Ławeczce Czytelnika! To specjalnie przygotowana ławeczka z kolorowymi balonami i promocyjną ścianką, która będzie na Ciebie czekała przed Biblioteką. Nie przegap takiej okazji!
Rodzinny konkurs na maskotkę międzyzdrojskiej biblioteki. Zaprojektuj, uszyj i nazwij oryginalną i zabawną maskotkę, która stanie się znakiem rozpoznawczym naszej biblioteki i wyślij nam swoje zdjęcia pokazujące rodzinną, twórczą zabawę na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prace można przynosić do biblioteki w godzinach otwarcia do 18 czerwca 2021 r. Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi i książkowymi. Regulamin konkursu będzie dostępny od 8 maja 2021 r. na stronie internetowej biblioteki: http://www.biblioteka.miedzyzdroje.pl 
15 maja 2021 r. o godz. 16.00 zapraszamy na finał konkursu plastycznego "Bohater literacki - mój autorytet", który odbędzie się online. Na kanale youtube.pl międzyzdrojskiej biblioteki pojawi się filmik z ogłoszeniem wyników konkursu. Wirtualnie obejrzyj wystawę i poznaj jego laureatów. Pamiętaj, że prace można obejrzeć również odwiedzając naszą bibliotekę w godzinach otwarcia. 
Wszystkie inicjatywy zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z pandemią.
Wysyłając nam zdjęcie z wizerunkiem swoim lub dziecka wyrażasz jednocześnie zgodę na upublicznienie wizerunku w lokalnych mediach, na stronie internetowej oraz profilu biblioteki na portalach społecznościowych Facebook i Instagram (w ramach akcji promującej wydarzenia).
Partnerami wydarzeń są Gmina Międzyzdroje, Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.