Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach otrzymała sprzęt o wartości 10 487,00 zł z projektu Liga eSzkoła NUTS 3 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Na szkoleniach bibliotekę będzie reprezentować starszy bibliotekarz, Szymon Głod. W tym roku poprowadzi on praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z programowania robotów LEGO® oraz zajęcia e-Citizen ECDL w zakresie umiejętności wykorzystywania komputera i Internetu. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. W ramach projektu otrzymaliśmy 2 zestawy robotów programowalnych LEGO® SPIKE prime, 2 laptopy Lenovo, 2 tablety oraz zestaw turniejowy FIRST® LEGO® League Challenge (matę przejazdową oraz klocki do budowy modeli i przeszkód stawianych na macie). 

O szczegółach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych biblioteki.