Prosimy o udostępnienie informacji. 

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich tegorocznych maturzystów do uczestnictwa w bezpłatnych korepetycjach - w spotkaniach dot. literatury i dziedzin powiązanych z literaturą, a znajomość których może pomóc w zdaniu egzaminu maturalnego z języka ojczystego.

Odbędą się one w każdą środę od godz. 16.00 on-line na platformie https://meet.jit.si. Do każdego spotkania zostanie wygenerowany bezpłatny kod dostępu oraz hasło, które następnie będą wysłane na podany przez uczestnika adres e-mail. Ponad 10 lat temu tego typu zajęcia prowadziła w bibliotece Andżelika Gałecka i cieszyły się one dużym powodzeniem. Cześć uczestników przychodziła przygotowana i aktywnie brała udział w dyskusji, część młodzieży przychodziła bardziej słuchać, notować. Tak też jest super. Na spotkaniach nikt nikogo nie będzie stresował, przepytywał, a przede wszystkim nikt nie będzie wystawiał ocen. Bibliotekarze wychodzą naprzeciw młodym ludziom, którzy są trochę przerażeni panującą sytuacją związaną z pandemią i obawiają się, że nie zdążą opanować całego materiału. Plan działania jest taki, że chcielibyśmy na początku skupić się na literaturze współczesnej i zacząć od dyskusji i omówienia „nowych lektur” m.in. opowiadań Olgi Tokarczuk, Marka Nowakowskiego, Andrzeja Stasiuka… Postaramy się, by rozmowa o literaturze i sztuce stała się dla Was przyjemnością. Na razie proponujemy zajęcia w formie on-line, ale gdy obostrzenia pozwolą na organizowanie spotkań w większym gronie korepetycje będą się odbywać stacjonarnie w bibliotece. Po konsultacjach                                       z maturzystami istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości spotkań on-line do 2 razy w tygodniu. 

Prosimy o zgłaszanie się chętnych na facebooku biblioteki, o kontakt telefoniczny pod nr 91 32 80 442 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.