Lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach

18 maja 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy „Bursztyny” z Przedszkola „Morskie Skarby”    w Międzyzdrojach.

Na początku spotkania bibliotekarka pani Anita Cieślak opowiedziała dzieciom, jak zmienia się książka wraz z wiekiem czytelników. Następnie pani Ania Piecyk wytłumaczyła dzieciom, co to jest seria wydawnicza i pokazała, jakie książki najmłodsi mogą wypożyczyć w naszej bibliotece. Bibliotekarze pokazali także dzieciom 8 tomów kroniki biblioteki i wytłumaczyli, że w kronice umieszcza się zdjęcia i opisy ważnych wydarzeń w układzie chronologicznym.  

Kolejnym punktem spotkania było „aktywne” czytanie bajki z serii „Niesforne zwierzaki”. Pani Dyrektor Andżelika Gałecka rozdała dzieciom rekwizyty przedstawione w książce „Płaczliwa kotka”. Przedszkolaki miały za zadanie słuchać i eksponować rekwizyty zgodnie z treścią czytanego opowiadania. W drugiej części lekcji bibliotecznej dzieci miały za zadanie ozdobić kartonowe pudełeczka, które będą idealnym prezentem na Dzień Matki bądź inne święto bliskiej osoby. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W podziękowaniu za zajęcia grupa wręczyła pani Dyrektor piękną ramkę z książką – symbolem biblioteki.