Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie pt. „20 lat Polski w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 15 maja 2024 (środa) o godz. 18.00 w bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

W spotkaniu będzie uczestniczył dr Filip Tereszkiewicz, adiunkt w katedrze Studiów Europejskich w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich oraz ekspertem Team Europe Direct.

Podczas wieczoru będziemy próbowali dostrzec pozytywne zmiany jakie zaszły w Polsce, Europie na przestrzeni tych 20 lat. Jakie wartości Polska wniosła do Unii i jak Unia wpłynęła na nasze losy? Spotkanie może być okazją do wspominania zmian naszej okolicy i codzienności. Przyjrzymy się rozwojowi, jaki zaszedł w infrastrukturze, swobodzie przemieszczania się, edukacji czy praworządności. Ponadto, pokażemy Państwu skąd czerpać wiedzę na temat wiarygodnych informacji oraz jakie materiały można znaleźć w naszym kąciku europejskim w bibliotece.                                                                                                                Liczymy na wspólną i owocną dyskusję.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.

@Komisja Europejska w Polsce @Fundacja Civis Polonus @Team Europe #yesteśmy