9 maja 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024 odbyły się dwa spotkania autorskie z Agnieszką Kulbat dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy.

Agnieszka Kulbat to Piotrkowianka, pisarka oraz miłośniczka sportu. Ukończyła Politechnikę Warszawską oraz Państwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w klasie fletu poprzecznego. Przez wiele lat trenowała Oyama Karate, przez co w wielu jej książkach można znaleźć wnikliwe opisy walki wręcz.

Agnieszka Kulbat swoją drogę pisarską rozpoczęła już w czasach szkolnych, pisząc m.in. opowiadania fan fiction na wattpadzie (dawnych blogach), czyli literaturę pisaną przez fanów opartą na już istniejących dziełach, np. książkach czy filmach. Aktualnie tworzy powieści młodzieżowe o tematyce fantasy oraz thriller, w których porusza nie zawsze łatwe tematy. Do tej pory na rynku wydawniczym ukazały się: „Bojkot”, „Bujda” i cykl „Mojra”. Jest również współautorką antologii opowiadań „Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie”, a w najbliższym czasie ukażą się jej kolejne książki.

Autorka podczas spotkania skupiła się na przekazaniu w lekki i zabawny sposób istotnych wiadomości dotyczących debiutowania czy promocji autorskiej na podstawie własnej drogi pisarskiej i wydawniczej, udzielając tym samym wiele wskazówek dla przyszłych pisarzy. W bardzo interesujący sposób zachęcała także młodzież do tworzenia własnych „artów”, chwalenia się nimi i do czytania literatury.

Na zakończenie uczestnicy mogli zakupić książki autorki wraz z dedykacją, zrobić zdjęcie bądź po prostu „pogadać”.

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz autorce za sugestie dotyczące pisania. Mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy!