25 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Z przyjemnością gościliśmy grupę „Rybaków”, którą mieliśmy okazję oprowadzić po zakamarkach biblioteki. Dzieci dowiedziały się jakie mamy nowości do wypożyczenia w Dziale Dziecięcym, co znajdziemy na półkach z literaturą popularnonaukową oraz o grach planszowych, w które mogą grać na miejscu z rodzicami, kolegami i koleżankami lub wypożyczyć do domu. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Dzień Dziecka” z książki „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” autorstwa Grzegorza Kasdepkę oraz opowieść o Stasiu Pętelce. Wspólnie napisaliśmy bajkę, którą zatytułowaliśmy „O wszystkim”, gdzie głównymi bohaterami były zwierzęta. Poszło wszystkim naprawdę świetnie! Na koniec najmłodsi w prezencie otrzymali kolorowe balony.

Było nam bardzo miło, dziękujemy za poświęcony czas oraz przecudowny prezent. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.