24 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty sensoplastyczne dla dzieci w wieku 5-6 lat.

W ramach Europejskiego Dnia Śniadania, które obchodzone jest 24 kwietnia zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o zdrowym śniadaniu. Z wykorzystaniem kasz, kleju, ozdób, farb przygotowaliśmy własny poranny posiłek. Następnie „uwalniając małe, złowieszcze demony, które w nas siedzą” odciskaliśmy na kartce papieru, maczane w farbach rączki oraz malowaliśmy kaktusy z masy solnej.

Tego dnia skupiliśmy się na zabawach farbami, ponieważ najmłodsi bardzo je lubią i chętnie z nimi pracują. Podczas zabaw towarzyszyła nam muzyka, dodatkowo skupialiśmy się na zmyśle dotyku i węchu poprzez zapach, konsystencję przypraw oraz herbat ziołowych.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za ten radośnie spędzony czas. Na następne warsztaty zapraszamy 8 maja 2024 r. w godz. 16.00-16.45. Ze względu na trwający w tym czasie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2024 będą one również otwarte dla niezapisanych dzieci. Wymagamy jedynie podpisanie zgody oraz obecności rodzica na terenie biblioteki.

Do zobaczenia!