Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie pt. „Instytucje unijne i zaangażowanie obywatelskie, wybory do Parlamentu Europejskiego” 29 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00.

Czy mieszkańcy i mieszkanki naszej gminy mogą wpływać na politykę europejską? Czym właściwie zajmują się unijne instytucje i czy warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Co to jest Europejska Inicjatywa Obywatelska? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas tego spotkania.

W projekcie będzie uczestniczyła dr Marta Szulc z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej zainteresowania skupiają się wokół Unii Europejskiej, regionu Morza Bałtyckiego i polityki wśród młodych ludzi. Jest ekspertką sieci Team Europe Direct, a także przewodniczącą zespołu ds. jakości kierunku Management Instytucji Publicznych i Public Relations. W czasie spotkania opowie o kompetencjach, roli i sposobie funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz wytłumaczy, jak zagłosować na kandydatów na europosłów 9 czerwca. Ponadto, pokażemy Państwu skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim. Liczymy na wspólną i konstruktywną dyskusję.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki – niezależnie od wieku, wykształcenia i wykonywanego zawodu!

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.

Zapraszamy do odwiedzenia strony gdzie także znajdą Państwo informacje o tym spotkaniu:

https://20latwue.pl/wydarzenia/2024/04/17/instytucje-unijne-i-zaangazowanie-obywatelskie-wybory-do-parlamentu-europejskiego/