10 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne w tym roku warsztaty muzyczne z rytmiki dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat.

Mamy różne rodzaje kluczy muzycznych. Na zajęciach poznaliśmy klucz wiolinowy zwany również skrzypcowym oraz sposób jego zapisu. Przyjemnym akcentem było kolorowanie poznanego znaku. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych takich jak: „Motylowa łąka” czy też „Kolorowe motylki”. Sprawdziliśmy naszą wiedzę na temat instrumentów, o których rozmawialiśmy na wcześniejszych warsztatach oraz czytaliśmy fragment opowieści pt. „Bajka o tym jak Janka mała uczyła się muzyki” Zygmunta Bołoza.

Dział Dziecięcy jest dedykowany szczególnie naszym najmłodszym Czytelnikom. Po zajęciach istnieje możliwość spędzania w nim czasu pod okiem rodziców lub opiekunów oraz wypożyczania książek i gier. Udostępniamy naszym najmłodszym kolorowanki, komiksy „Kaczor Donald”, kredki, pacynki, misie i gry.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za muzycznie spędzony czas, a już teraz zapraszamy wszystkich zapisanych przedszkolaków na zajęcia sensoplastyczne, które odbędą się 24 kwietnia 2024 r. o godz. 16.00 w międzyzdrojskiej bibliotece. Do zobaczenia!

mgr Karolina Malec