27 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna pt. „List od Pani Wiosny - niespodziewane odwiedziny” dla przedszkolaków z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Głównym tematem spotkania był Pierwszy Dzień Wiosny, który w Polsce świętowaliśmy kilka dni temu. Inspiracją był wiersz „Przyjście lata” Jana Brzechwy (przekształcony na potrzeby zajęć), który przeczytali bibliotekarze. Następnie odczytaliśmy list od Pani Wiosny i napisaliśmy odpowiedź na jej miłe słowa. Rozwiązywaliśmy zagadki, nie zabrakło wielu zabaw ruchowych. Główną atrakcją było sadzenie rzeżuchy. Poszło wszystkim naprawdę świetnie! Na koniec najmłodsi w prezencie otrzymali różne nasiona, np. ogórka, sałaty czy rzodkiewki, które mogą z rodzicami zasadzić w ogródku lub na balkonie.

Było nam bardzo miło, dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Nasiona zostały zakupione w ramach programu Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 - „Biblioteka nasion”. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców do urozmaicenia roślin uprawnych w przydomowych ogródkach i domowych parapetach.