22 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się Nocny Dzień Wagarowicza dla dzieci i młodzieży.

"Dzień Wagarowicza" jest nieoficjalnym, humorystycznym określeniem dla dnia, w którym ktoś decyduje się nie pójść do pracy lub szkoły, preferując zamiast tego spędzić dzień na odpoczynku lub własnych zajęciach. Chociaż świętowaliśmy go dzień później, wagarowicze zdecydowali się spędzić ten czas w bibliotece…

Wieczór rozpoczął się od mini-spektaklu, w którym bibliotekarze wcielili się w role uczniów i nauczycieli. Główną atrakcją był pokaz pająków, który przygotowała Pani Malwina Stróżyńska z firmy „Spider Land”, której bardzo dziękujemy! Można było zobaczyć takie gatunki jak: brachypelma, chromatopelma cyaneopubescens, poecilotheria metallica, salticidae. Dzieci były zachwycone, a bibliotekarze przerażeni… Następnie przyszedł czas na pracę plastyczną, polegającą na wykreowaniu swoich własnych, wymarzonych pająków z różnych materiałów. Niektóre były naprawdę straszne!

Nie zabrakło poczęstunku w formie pizzy, której fundatorem był Pan Gracjan Murzyn, do którego kierujemy serdeczne podziękowania! Po poczęstunku przyszedł czas na gry i zabawy z dawnych lat np. skakanie na skakance, w gumę, klasy, kręcenie hula-hopem, gra w kapsle. Na zakończenie uczestnicy bawili się w ciuciubabkę.

To był wieczór pełen emocji, który wymagał też wiele wysiłku fizycznego, dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim uczestników oraz naszym partnerom. Do zobaczenia wkrótce!