6 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne w tym roku warsztaty muzyczne z rytmiki dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat.

Zajęcia rozpoczęto od wykorzystania elementów Metody Knillów, która służy do pracy z dziećmi przy akompaniamencie muzyki. Dzięki tej metodzie można wykształcić świadomość własnego ciała, uczyć się prawidłowego odbioru bodźców oraz współpracy z prowadzącym. Następnie przeszliśmy do słuchania muzycznej bajki pt. „Czerwony kapturek”. Nie zabrakło zabaw z instrumentami: marakasami, bębenkami, tamburynami, cymbałkami. Bawiliśmy się świetnie!

Dział Dziecięcy jest dedykowany szczególnie naszym najmłodszym Czytelnikom. Po zajęciach istnieje możliwość spędzania w nim czasu pod okiem rodziców lub opiekunów oraz wypożyczania książek i gier. Udostępniamy naszym najmłodszym kolorowanki, komiksy „Kaczor Donald”, kredki, pacynki, misie i gry.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za muzycznie spędzony czas, a już teraz zapraszamy wszystkich zapisanych przedszkolaków na zajęcia sensoplastyczne, które odbędą się 27 marca 2024 r. o godz. 16.00 w międzyzdrojskiej bibliotece. Do zobaczenia!

mgr Karolina Malec