20 lutego 2024 r. w międzyzdrojskiej bibliotece odbył się pokaz pierwszej pomocy dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach, który poprowadziła Andżelika Gałecka Dyrektor Biblioteki. Pani Andżelika posiada uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Nasi goście dowiedzieli się jak działa AED, czyli urządzenie służące do defibrylacji przy zatrzymaniu krążenia oraz jak zachować się przy zadławieniach - ćwiczenia w kamizelkach ACT FAST. Uczestnicy ćwiczyli także resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach RKO.

Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych spotkań.

Cały sprzęt został zakupiony w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.