„Chłopi w Archiwum” – otwarcie wystawy w międzyzdrojskiej bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy „Chłopi w archiwum”, które odbędzie się 8 lutego 2024 (czwartek) o godz. 18.00 w Bibliotece w Międzyzdrojach. Wystawę przygotowało Archiwum Państwowe w Warszawie we współpracy z Breakthru Films, które udostępniło kadry z filmu „Chłopi”. Kadry zestawiono z dokumentami, księgami, zdjęciami, gazetami, wycinankami, pocztówkami z zasobu warszawskiego archiwum. Opowiadają one o tamtej epoce i jej bohaterach. O życiu chłopów i ich folklorze, o zmianach społecznych, o Reymoncie, jak też o sztuce Młodej Polski, która wywarła wyraźny wpływ i na autora powieści i na jej najnowszą ekranizację.

Wydarzeniu będą towarzyszyły:

- prelekcja Krzysztofa Szyszki z Oddziału Archiwum Państwowego w Międzyzdrojach na temat chłopów w dokumencie archiwalnym,

- wstęp folkowy Brygidy i Waldemara Boreckich z Fundacji Teatr Teatr w Domysłowie,

- chłopski poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dargobądzu.

Wystawę będzie można oglądać w godzinach otwarcia międzyzdrojskiej biblioteki do 23.02.2024.Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.