Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz kolejny włączyła się do zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32. finał odbył się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Bibliotekarze: Anita Cieślak, Andżelika Gałecka, Karolina Malec, Małgorzata Olborska, Szymon Głod i Joanna Wyrobek zorganizowali kiermasz książek w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Nasze stoisko odwiedziło wielu mieszkańców i turystów, którzy hojnie wrzucali pieniądze do puszki, wspierając ten szczytny cel. Udało nam się zebrać aż 1742,18 zł! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Międzyzdroje za przekazane książek na kiermasz.

W przeddzień finału, 27.01.2024 r. w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby przy SP nr 1 w Międzyzdrojach odbył się XII halowy turniej piłki nożnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem rozgrywek był Klub Sportowy „Fala” oraz SP nr 1 w Międzyzdrojach, zaś partnerem międzyzdrojska biblioteka. W czasie spotkania można było zjeść pyszną zupę, przeróżne słodkości bądź napić się ciepłych i zimnych napojów. Pieniądze z wpisowego na turniej oraz datki wolontariusze zbierali do puszek WOŚP.

Wszyscy biorący udział w tej szlachetnej akcji okazali wielkie serce. Do zobaczenia za rok!