26 stycznia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się Noc Karnawałowa. Karnawał to czas radości i obfitości, który rozpoczyna się po Nowym Roku i trwa do Środy Popielcowej. Dawniej ludzie spożywali dużo mięsa i słodyczy podczas tego święta, aby potem, w czasie Postu, zadośćuczynić za grzech nieumiarkowania w jedzeniu i piciu. Dziś natomiast karnawał głównie kojarzy się z czasem intensywnego imprezowania.

Wieczór był pełen atrakcji dla naszych młodych czytelników. Odwiedziła nas Baba Jaga, która z wilczym apetytem witała naszych gości – krasnoludków. Śmiechu było co niemiara!

Graliśmy w krzesełka, pękające balony, w śpiącą księżniczkę i śpiącego rycerza, tykającą bombę, wykonywaliśmy przepiękne maski karnawałowe w kształcie biedronki, zebry czy żółwia oraz malowaliśmy twarze (nie wszyscy bibliotekarze mają do tego talent…).

Jednak główną atrakcją wieczoru była fotobudka 360°, na którą dzieci czekały z dużą niecierpliwością. Była to niezła frajda!

Nie obyło się bez przepysznej pizzy i wyłowienia Króla i Królowej balu. Było to bardzo trudne zadanie do wykonania, ale wspólnymi siłami udało nam się wybrać laureatów: Pana Banana i Panią Statuę Wolności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę! Podziękowania kierujemy również do Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, które ufundowało pyszny poczęstunek.