25 stycznia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się przedostatnie zajęcia w ramach ferii zimowych

Dzieci projektowały i budowały roboty LEGO w ramach programu Liga E-Szkoła pod kierunkiem bibliotekarza Szymona Głoda. Robotyka to zajęcie bardzo precyzyjne wymagające odpowiedniego dobierania elementów z klocków. Jednak efekt finalny to wielka satysfakcja, ponieważ stworzony robot – zabawka zostaje wprawiony w ruch i to jest wielką radością, mającą także swój edukacyjny wymiar. Zbudowane zostały skoczki, mini rowery czy nawet samootwierający się sejf.

W międzyczasie odbył się pokaz pierwszej pomocy poprowadzony przez Dyrektora Biblioteki Andżelikę Gałecką posiadającą uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy ze wsparciem Jacka Schabowskiego z Klubu Sportowego „Fala” w Międzyzdrojach, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc. Uczestnicy dowiedzieli się jak działa AED, czyli urządzenie służące do defibrylacji przy zatrzymaniu krążenia, czyli jak zachować się przy zadławieniach - ćwiczenia w kamizelkach ACT FAST. Dzieci ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach RKO. Cały sprzęt został zakupiony w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.

Panie bibliotekarki Karolina Malec i Joanna Wyrobek pokazały najmłodszym wirtualny świat gier za pomocą okularów VR (wirtualna rzeczywistość). Sala warsztatowa naszej biblioteki została specjalnie przygotowana i urządzona do tego typu zabaw edukacyjnych i nie tylko. Gry w systemach PC, Xbox czy PlayStation pokazały świat, który jest inny niż ten za oknem, bo pełen niespodzianek i wrażeń z innego wymiaru. Urządzenia zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka – nowe horyzonty”.

Dziękujemy wszystkim za efektywnie spędzony czas i miłą atmosferę podczas zajęć.