24 stycznia 2024 r. w drugim tygodniu ferii dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach edukacyjnych zorganizowanych przez Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego.

Dzieci obejrzały w formie slajdów ważne informacje o zwierzętach zamieszkujących tereny Wolińskiego Parku Narodowego, takich jak dziki, żubry, sarny, jelenie czy borsuki. Każdy miał możliwość sprawdzić jak ciężkie są zrzucone przez jelenia poroża. Uczestnicy uzupełniali karty pracy pt. „Co robią zwierzęta zimą”, bawili się z chustą Klanza, malowali na kartkach zwierzęta czy wczuwali się w zwierzęce rodziny podczas mini turnieju. W salach wystawowych czekały na dzieci gry i quizy przyrodnicze. Nie zabrakło również zagadek edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za ten wspólnie spędzony czas, a szczególnie Paniom: Elżbiecie Waliszewskiej-Lorent oraz Alicji Turowskiej z Wolińskiego Parku Narodowego za poprowadzenie inspirujących warsztatów i stworzenie miłej atmosfery.