22 stycznia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach Bibliotekarze wcielili się w role średniowiecznego rycerza i damy dworu prezentując swoje stroje. Dowiedzieliśmy się co nieco o ich cechach charakterystycznych: kim byli, strojach czy zwyczajach.

Następnie tworzyliśmy zamki i makiety ze styropianu, kolorowego papieru, bibuły, farb i wielu innych materiałów. Dzieci miały też możliwość stworzyć zamkowe postacie z drewnianych laleczek, filcu, wełny i sznurków. Niektóre makiety zostały wzbogacone o zwodzone fosy, a nawet drzewka. Wszystkim szło zaskakująco dobrze! Już dzisiaj można odwiedzić bibliotekę, aby zobaczyć prace dzieci.

Następnie przyszedł czas na zajęcia ruchowe oraz zręcznościowe. Bawiliśmy się m.in. w zabawy pt.: Baba Jaga patrzy, Pająk, Kolory, a nawet Pomidor. Ach… ile mieliśmy przy tym radości!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Już 24 stycznia 2024 r. na dzieci czekają warsztaty edukacyjne w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Spotykamy się o godzinie 10:00 w siedzibie biblioteki. Do zobaczenia!

Część materiałów zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2024 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.

mgr Karolina Malec