Za nami kolejny dzień ferii zimowych pełen wrażeń i dobrej zabawy w świetnym towarzystwie!

17 stycznia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach zajęcia rozpoczęto od pokazu z wykorzystaniem obrazkowego teatrzyku Kamishibai. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii, podczas której wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem, a także drewniane lub kartonowe skrzynki – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych. W czasie opowiadania przedstawiane są kolejne fragmenty bajki. Była to doskonała okazja do wyciszenia się oraz relaksacji.

Następnie tworzyliśmy naklejki z diamentowej mozaiki, które okazały się doskonałą ozdobą na telefon, czapkę, zeszyt czy też pamiętnik. Zdecydowanie haft diamentowy przypadł do gustu dzieciom. Jak się okazało, niektórzy z nas już robili tego typu ozdoby. Wszystkim szło zaskakująco dobrze!

Odbyły się również warsztaty plastyczne, na których wykonywaliśmy prezenty dla ukochanych dziadków z okazji zbliżającego się święta – Dnia Babci i Dziadka. Powstały przepiękne, wielobarwne witraże w kształcie serduszek z koralików Hama. Nie mogło oczywiście zabraknąć laurek z życzeniami, do których użyliśmy kolorowego papieru, cekinów, wycinanek, sznurków, wstążek i innych plastycznych materiałów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Już 18 stycznia 2024 r. czeka na dzieci wyjście do kina Eva w Międzyzdrojach. Będziemy oglądać oczekiwaną przez wszystkich Akademię Pana Kleksa!

Przypominamy również o konieczności przynoszenia obuwia zmiennego, które można zostawić na czas ferii w szafkach, które znajdują się w Dziale Dziecięcym.

Część materiałów zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2024 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.