Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Książnica Pomorska w Szczecinie zapraszają na spotkanie autorskie z Ewą Zamorską-Przyłuską, historyczką sztuki i redaktorką, które odbędzie się 10 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

Ewa, laureatka Nagrody Magellana za "Przewodnik literacki po Krakowie i województwie małopolskim", łącząc swoją pasję czytelnika i podróżnika z badawczą dociekliwością, obecnie skupia się na odkrywaniu nieznanych i tajemniczych aspektów Pomorza Zachodniego.

Jej najnowsze dzieło, "Wyspa rybaków" jest związane z tworzonym przewodnikiem literackim po wyspie Wolin i obszarze międzymorza wolińskiego, leżącego na pograniczu wód Zalewu Szczecińskiego i Zatoki Pomorskiej. Jest to książka, która przybliża życie rybaków bałtyckich, a także prozę i romantyzm ich pracy, przypominając opowieść o naszym miasteczku, która urzekała twórców i oryginałów – takich jak Jordan. To opowieść, która niestety często uchodzi nam w zapomnienie w zgiełku codziennych spraw i gorączce kolejnych sezonów turystycznych.

Moderatorem wieczoru autorskiego będzie Piotr Oleksy.

Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatny egzemplarz książki – liczba ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!