27 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola Językowego TOP LINK w Gryficach, podczas której dzieci miały okazję zobaczyć i zwiedzić  nową siedzibę biblioteki. Dzieci miały okazję zobaczyć książki artystyczne. Największą furorę zrobiła książka „Encyklopedia prehistorica”, w której można było zobaczyć dinozaury w 3D. Przygotowano przedstawienie odegrane za pomocą pacynek. W rolach głównych wystąpili: krówka Mecia, kaczorek Szymi oraz żaba Honia. Minispektakl został nagrodzony gromkimi brawami. W miłej atmosferze dzieci stworzyły ozdoby z kolorowej soli, które zabrały na pamiątkę odwiedzin międzyzdrojskiej biblioteki. Nie obeszło się bez zajęć ruchowych takich jak: „pajączek i muszki”, „kolory” czy też ćwiczono celność rzucając piłeczkę w wyznaczone miejsce. Miłym zaskoczeniem były dla nas odwiedziny Zastępcy Burmistrza Beaty Kiryluk, która uczestniczyła w zajęciach ruchowych. Było nam bardzo miło gościć przedszkolaków z Gryfic. Życzymy im sukcesów w dalszej edukacji i zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki w Międzyzdrojach.