Artykuł autorstwa Zastępcy Prezesa KS FALA Błażeja Karasiewicza, a zdjęcia Członka Zarządu Roberta Szubińskiego.

W czwartek, 24 czerwca o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach odbyło się zakończenie sezonu piłkarskiego 2020/2021 najmłodszych grup w naszym klubie: Bambini, Skrzat, Żak oraz Orlik. 

Wydarzenie prowadziła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach – Pani Andżelika Gałecka przy wsparciu Trenerów i Członków Zarządu Klubu Sportowego "Fala" oraz rodziców uczestników. W roli wolontariuszy świetnie spisali się starsi zawodnicy z Klubu Sportowego „FALA”, którzy czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych.

Dzieci zostały podzielone na dwa zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w grach, zabawach integracyjnych z chusta Klanza, torach przeszkód, slalomach. Rozegrany został także mini-turniej piłki nożnej, w którym dzieci rywalizowały między sobą. Jedną z najciekawszych konkurencji był Dart Piłkarski, czyli dmuchana tarcza do piłki nożnej, która dofinansowana została w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Dzieci spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców. Slalomy, strzały piłką, tory przeszkód, rzuty do „spodni farmera” to konkurencje, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair-play w sporcie oraz współdziałania w grupie, a wszystkie gry odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Międzyzdrojów Panu Mateuszowi Bobkowi za obecność i wsparcie dzięki, któremu możemy realizować nasze działania. 

Dziękujemy Pani Andżelice Gałeckiej – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach za pomoc w organizacji i prowadzenie całej imprezy. 

Dziękujemy Międzyzdrojskiemu Stowarzyszeniu „Rodzina” za udostepnienie grilla.

Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za zaangażowanie i pomoc. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, pomoc i obecność. 

W takich chwilach wiemy dla kogo i po co tu jesteśmy. 

Wydarzenie sfinansowano ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.