Miejska Biblioteka Publiczna i Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zapraszają na „Plenerową biesiadę z humorem”, która odbędzie się  16 września 2021 r. o godz. 18.00 w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej MDK. Oprawę muzyczną zapewni międzyzdrojski zespół instrumentalno-wokalny „Bryza” pod kierunkiem Janusza Kalemby.

Podczas biesiady bibliotekarze wprowadzą słuchaczy w historię gwar polskich. Inspiracją będzie twórczość Stefana Wiecheckiego, który genialnie posługiwał się gwarą warszawską. Pracownicy biblioteki przybliżą postać Wiecha oraz jego ponadczasowe felietony. Zachęcamy mieszkańców oraz turystów do zaprezentowania wierszy swojego autorstwa podczas biesiady.

Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną podczas spotkania obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Miejsca do siedzenia będą ustawione w zalecanych odległościach. Serdecznie zapraszamy.