Warto mieć maseczkę w domowej apteczce, do takich wniosków doszli członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” i grupy nieformalnej składając wniosek o dofinansowanie w ramach „MIKRODOTACJI, LOKALNYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ FIO W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM”. „Maseczki do domowej apteczki”, bo taką nazwę ma nasz projekt, otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 tys. zł, za które zostały

zakupione 2 maszyny do szycia, tkaniny bawełniane, zestawy nici, woreczki strunowe i rękawiczki jednorazowe. Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” od 3 miesięcy z własnego budżetu i darowizn wpłacanych na konto stowarzyszenia wspierało lokalną inicjatywę szycia maseczek. Zakupiono tkaniny, flizelinę, nici, gumki. Nie sposób policzyć, ile maseczek zostało uszytych i rozdanych wśród mieszkańców naszej gminy. W realizację projektu „Maseczki do domowej apteczki” zaangażowali się wolontariusze, którzy uszyli 200 maseczek wielokrotnego użytku. Będą one dostarczone m.in. do podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Pozostałe maseczki zostaną rozdane wśród mieszkańców Międzyzdrojów przez harcerzy 11 i 12 sierpnia 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach od godziny 10:00-15:00. W tych dniach będzie możliwość samodzielnego uszycia maseczki pod okiem instruktora.  Celem projektu jest zmniejszenie zagrożenia epidemiologicznego mieszkańców Gminy Międzyzdroje oraz wzrost integracji społeczności lokalnej. Warto dodać, iż nasz wniosek otrzymał wsparcie jako jedyny z powiatu kamieńskiego. Podczas warsztatów szycia maseczek obowiązuje reżim sanitarny.

„Dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”