Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach i Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Piotrem Wardziukiewiczem, który poprowadzi wykład i warsztaty z typografii pt. „Litera słowa, słowo litery”. Na spotkania zapraszamy 16 i 17 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 do międzyzdrojskiej biblioteki.

Typografia to projektowanie

ułatwiające czytanie i odbiór, choć termin ten oznacza również historyczną nazwę drukarni oraz technikę druku wypukłego.

Piotr zachęca do udziału w spotkaniu, ponieważ :

„Dla wielu litera jest tylko pośredniczącą jednostką pomiędzy tym co autor miał na myśli, a tym co my odbieramy z powierzchni zadrukowanej kartki. Za literą stoi więcej, niż wiele z nas jest sobie w stanie wyobrazić. Za każdym krojem pisma kryje się osoba/projektant, który poświęcił miesiące, jeśli nie lata swojego życia na wykreowanie idealnej dla siebie formy graficznej, którą my odczytujemy jako literę, cyfrę, symbol. Czy społeczeństwo szanuje taki rodzaj pracy? No właśnie, tu zaczynają się schody. Ogrom społeczeństwa ma podejście „Im więcej, tym lepiej”, co już od początku jest skazane za niepowodzenie.

Warsztaty będą miały na celu uświadomienie i nauczenie ludzi nie związanych ściśle ze światem projektowania graficznego właściwego podejścia do doboru koloru, typografii i innych elementów kompozycji w taki sposób, aby były przyjemne dla oka oraz aby posiadały jakiś czynnik „ultra”, który będzie wprowadzał przewagę nad innymi projektami”

Piotr Wardziukiewicz jest mieszkańcem naszej gminy i studiuje wzornictwo na Akademii Sztuki w Szczecinie. Doskonale zna się na wzornictwie, typografii i liternictwie. W swoim dorobku ma wiele projektów m.in. dla Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, Gminy Miasto Szczecin czy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY.

Chcesz dowiedzieć się praktycznych informacji dotyczących projektowania np. plakatów, stron internetowych czy szyldów? Każda zdobyta wiedza jest na wagę złota, więc nie może Ciebie zabraknąć na tych spotkaniach. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny