„Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci”, dlatego nigdy nie jest za późno, by stać się lepszym rodzicem. Organizowane przez naszą bibliotekę „Rodzinne warsztaty plastyczne” czy autorskie mini spektakle stały się hitem. „Pierniczkowanie”, „gniotkowe szaleństwo”, fabryka bombek … smerfne, indiańskie czy pirackie … inscenizacje na długo pozostają w pamięci naszych małych i dużych czytelników. Dzieci opuszczając salę czytelni pytają, kiedy będą następne zajęcia, rozbawieni rodzice,przytulając dziecko, powtarzają: no właśnie, kiedy???

Razem, wspólnie … o to chodziło, by nie zostawiać dziecka pod opieką bibliotekarzy, tylko samemu w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem. Szanowny Rodzicu spisałeś się na medal! Bibliotekarze stworzyli przestrzeń pełną plastycznych, teatralnych, muzycznych i literackich doznań, którą to Ty ze swoim dzieckiem wypełniłeś, dając sobie, dziecku i nam ogrom satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. „Rodzinne warsztaty”, które łączymy ze spektaklami na stałe wpisały się w nasz kalendarz imprez. Chcemy iść krok dalej i zaprosić Ciebie do skorzystania z „Biblioteczki dla Rodziców”. Jest to preludium do zainicjowania cyklu spotkań warsztatowych, coś na kształt „Szkoły dla Rodziców”. Dla każdego dziecka widok czytającego rodzica to piękny wzór do naśladowania. A co powiecie na zaczytywanie się, by stać się lepszym rodzicem??? Czy potrzeba lepszej motywacji, by sięgnąć po ciekawą lekturę??? Listę bestsellerów „Biblioteczki dla Rodziców” stworzyliśmy konsultując się z pedagogami i nauczycielami. Znajdziemy tu m.in. książki autorstwa Jespera Juula , Aleksandry Piotrowskiej czy Thomasa Brazeltona. Są to poradniki, trochę literatury fachowej z pedagogiki rodzinnej, jedne dają konkretne odpowiedzi, pokazują przykłady „z życia wzięte” inne, dla bardziej wymagających, nie dają rozwiązań na tacy, prowokują do obserwowania własnej rodziny, dokonywania wyboru tej właściwej drogi. Książki z„Biblioteczki dla Rodziców” można wypożyczyć od połowy sierpnia 2019, sfinansowano ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach.  Serdecznie zapraszamy.