Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają 17 maja 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach na spotkanie z Anną Jurksztowicz pt.

„Wiosenne spotkanie z książką, kuchnią i piosenką”. Wieczór autorski poprowadzi Andrzej Ballo. (wstęp wolny)

Anna Jurksztowicz jest wokalistką, autorką i producentką muzyczną pochodzącą ze Szczecina. Jest znana z takich hitów jak „To tylko sny” z serialu Ranczo, „Stan pogody”, „Diamentowy kolczyk”  czy „Hej, Man!”. Nagrała m.in. takie piosenki jak "Matki, żony i kochanki", "Czułość i kłamstwa" czy "Na dobre i na złe" do seriali o tych samych tytułach, a także polskie wersje wokalne do produkcji Walta Disneya „Puchatkowego Nowego Roku”,  „Prosiaczek i Przyjaciele”, „Kubuś i Hefalumpy”. Koncertowała w Polsce i za granicą. Przed wielu laty, kiedy będąc u szczytu kariery została matką. Wycofała się z życia artystycznego, aby jak mawia „…siedzieć z dziećmi w domu, gotować obiady, słuchać muzyki i czytać książki”. Obecnie prowadzi własne wydawnictwo muzyczne. Wróciła do koncertowania i nagrała 2 albumy „Poza czasem – muzyka duszy” oraz „O miłości, ptakach i złych chłopakach”. Anna Jurksztowicz jest też autorką książki „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić”, w której można znaleźć przepisy oraz porady jak jeść i pić, by nie tyć.

Andrzej Ballo, który poprowadzi wieczór autorski, jest poetą, felietonistą i muzykiem. Wydał kilkanaście tomików poezji. Jego wiersze, na swojej płycie, zaśpiewała m.in. Monika Lidke. Jest scenarzystą i autorem sztuk teatralnych, w tym komedii kryminalnej pt. „Wszystko przez Judasza” w reżyserii Stefana Friedmana i Piotra Szwedesa, w której występują m.in. Anna Korcz, Maciej Damięcki i Jacek Fedorowicz. Jako gitarzysta najczęściej akompaniuje Annie Jurksztowicz, dla której napisał słowa piosenek wydanych na płycie pt. „Poza czasem. Muzyka duszy”.

Zapraszamy do Międzynarodowego Domu Kultury na to niezwykłe spotkanie z Anną Jurksztowicz i Andrzejem Ballo wieńczące Tydzień Bibliotek 2019 w Międzyzdrojach.

Spotkanie współfinansowane ze środków Gminy Międzyzdroje  w ramach projektu „Klubik rodzinny - od juniora do seniora”