Od czerwca 2021 roku bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach brali udział w 4. Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki programowi otrzymaliśmy nowy sprzęt: laptop, tablet i kamerkę internetową, książki, gadżety czy materiały informacyjne. Pracownicy brali udział w bezpłatnych warsztatach planowania rozwoju biblioteki oraz szkoleniach specjalistycznych służących opracowaniu nowej oferty usług odpowiadających na aktualne potrzeby mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mogą być dostarczane online. W maju tego roku międzyzdrojscy bibliotekarze odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Podczas spotkania poznali pracowników bibliotek publicznych z całej Polski – dyrektorów, bibliotekarzy, animatorów centrów kultury. Wymieniali się pomysłami, rozwiązywali problemy, z którymi na co dzień spotykają się bibliotekarze. Przede wszystkim nawiązali nowe znajomości, które mamy nadzieję przetrwają. Dzięki trenerom mieli możliwość wziąć udział w zabawach integracyjnych oraz zaprezentować swoje usługi, które stały się motywacją i bodźcem do podejmowania różnych, a czasami nawet zwariowanych działań. Na zakończenie programu otrzymaliśmy prezent w postaci komiksów i książek dla dzieci, gry, pierniczków, a nawet marakasów! Dziękujemy naszym trenerkom: Martynie Woropińskiej, Małgorzacie Malec, Magdalena Ramos-Smul, Joannie Szymańskiej i Elżbiecie Jankowskiej za zorganizowanie tak świetnych szkoleń, w których uczestnicy 4 rundy PRB mogli wziąć udział bezpłatnie. Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników. Był to niezwykle inspirujący czas!