3 grudnia 2022 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się jubileuszowa gala 15. rocznicy powstania międzyzdrojskiego zespołu instrumentalno-śpiewaczego „Bryza”. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach była współorganizatorem tego wydarzenia. W ciągu 15 lat swojego istnienia zespół „Bryza” bardzo aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym naszego miasta. „Bryza” wiele razy była gościem naszej biblioteki na uroczystościach, wieczorach poezji, spotkaniach przy muzyce i biesiadach. Zawsze służymy „Bryzie” pomocą i radą - to nasz niezawodny przyjaciel. W czasie swojej działalności swoją obecnością zespół uświetnił wiele imprez miejskich, gminnych m.in.: Dzień Kobiet, Spotkania Artystyczne Seniorów, Obchody Święta Niepodległości, Dzień Seniora, czy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jest laureatem wielu nagród na konkursach muzycznych. Obecnie zespół pod kierownictwem Janusza Kalemby składa się z 11 członków i instruktora Piotra Piętki. W czasie jubileuszowego wieczoru gratulacje i kwiaty na ręce jubilatów złożyło mnóstwo osób, m.in. bibliotekarze międzyzdrojskiej biblioteki. Na uroczystą galę przybyło wiele gości, w tym zaprzyjaźnione zespoły takie jak: zespół wokalno-instrumentalny „Keja” z Warszowa, Zespół Ludowy „Stawnianki” ze Stawna, Zespół „Ostromice Kapela” z Ostromic. Nasi jubilaci wystąpili także ze znakomitym programem kabaretowym, gdzie w skeczach pokazane zostały scenki z życia codziennego. Dyrektor naszej biblioteki, Andżelika Gałecka wystąpiła z Januszem Kalembą w skeczu pt. „W łóżku”. W finale wieczoru zespół „Bryza” zaprezentował program muzyczny prezentując skoczne i liryczne piosenki. Na zakończenie spotkania do sali teatralnej wjechał duży tort, a zgromadzona publiczność zaśpiewała 100 lat! Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, samych sukcesów w działalności kulturalnej i dalszej owocnej współpracy.