Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zapraszają dzieci, rodziców oraz młodzież na pomarańczowe warsztaty plastyczne, które odbywać się będą w dniach 01.11.2022 - 19.11.2022 r. w godzinach otwarcia biblioteki. Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Międzyzdrojska Biblioteka oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach kampanii chcą zaproponować dzieciom, młodzieży oraz rodzicom warsztaty plastyczne, podczas których będzie można zrobić pomarańczowe wstążki, które można nosić jako symbol sprzeciwu wobec przemocy. Dlaczego kolor pomarańczowy? Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Pokaż, że twój dom jest wolny od przemocy, a ty wspierasz naszą kampanię!

Serdecznie zapraszamy!