27 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 Morskie Skarby w Międzyzdrojach. „Bursztyny” wraz ze swoją wychowawczynią miały możliwość zwiedzić wszystkie zakamarki nowej biblioteki.  Dzieci odwiedziły zarówno czytelnię, wypożyczalnię, wypożyczalnie internetową jaki i najważniejszy punkt: dział dziecięcy, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony przybyłych dzieci. Przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z planem tyflograficznym, z oznaczeniami w języku braille'a, a także zobaczyć wszystkie dostępne sprzęty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bibliotekarze przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. „Maja i Gucio – przyjaźń ma moc” a także gry i zabawy ruchowe. Zwycięscy sportowych konkurencji otrzymali słodkie nagrody. Podczas spotkania przedszkolaki wykonały własnoręcznie prace plastyczną związaną z tematyką zainscenizowanej scenki. Na pożegnanie każde z dzieci otrzymało od bibliotekarzy drobne upominki. Już niedługo odbędą się kolejne lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli z Międzyzdrojów i Wapnicy.