26 października 2022 r. międzyzdrojska biblioteka zorganizowała 3 lekcje biblioteczne, podczas których dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach mogły zapisać się do wypożyczalni. Bibliotekarze przywitali uczniów, następnie Szymon Głod odegrał scenkę z wiersza Jana Brzechwy pt. „Leń”. Pracownicy opowiedzieli o zasadach korzystania z księgozbioru działu dziecięcego, czytelni, czytelni komputerowej oraz wypożyczalni dla młodzieży i dorosłych. Oprowadzono uczniów po całej bibliotece. Po zwiedzeniu wszystkich zakamarków biblioteki uczniowie założyli swoją kartę biblioteczną     i przystąpili do programu „Od najmłodszych lat z książką za pan brat”, który skierowany jest dla uczniów klas I-III. Za każdą wypożyczoną książkę uczeń otrzymuje „gwiazdkę”, wkleja ją na specjalną kartę, którą dostaje od bibliotekarza. Za zebrane 50 gwiazdek, młody czytelnik otrzymuje niespodziankę. Celem tego projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak się później okazało, niektóre dzieci były już zapisane i od dawna korzystały ze zbiorów biblioteki, z czego jesteśmy bardzo dumni. W programie dnia znalazło się oczywiście pasowanie uczniów ogromnym piórem przez Dyrektora Biblioteki, Andżelikę Gałecką na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej. Było to bardzo emocjonujące przeżycie dla dzieci. Każdy czekał w skupieniu, aż pióro znajdzie się na jego ramieniu, by oficjalnie zostać czytelnikiem. Następnie przeczytano pierwszoklasistom bajki pt. „Przyjaciele myszki Marudy”, „Tomek mały jest nieśmiały”, „Kurka Śnieżka” oraz zaprezentowano dzieciom książki artystyczne. Na zakończenie uczniowie podziękowali za uroczystość pasowania i obiecali, że będą często korzystać z księgozbioru naszej biblioteki.