20 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy. Uczniowie mieli okazję zwiedzić różne zakamarki nowej biblioteki.  Pierwszym, który odwiedzili była czytelnia. Następnie uczniowie udali się do działu dziecięcego, gdzie odczytano im wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci miały możliwość zapoznać się z planem tyflograficznym z oznaczeniami w języku braille'a, zobaczyć sale warsztatową, czytelnię komputerową, kącik prasowy, wypożyczalnię, magazyn z jezdnymi regałami oraz wszystkie dostępne sprzęty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych m. in. inkbooki, czytaki czy przenośną pętle indukcyjną. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest znajomość alfabetu, która jest niezbędna, by samodzielnie wyszukać książkę w wypożyczalni. Bibliotekarze pokazali biblioteczne pamiątki: katalog oraz starą maszynę do pisania, która niegdyś była używana w międzyzdrojskiej Bibliotece. Podczas części plastycznej dzieci zrobiły spersonalizowane zakładki do książek. Jedną z atrakcji dla uczniów było wykonanie kartek dla seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Policach prowadzonego przez Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek”. Dzieci do kartek dołączyły kilka miłych słów dla seniorów. Każdy uczeń otrzymał dyplom za uczestnictwo w lekcji bibliotecznej. Niebawem odbędą się kolejne lekcje biblioteczne dla klas szkół podstawowych oraz przedszkoli z Międzyzdrojów i Wapnicy.