13 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie

z trenerem i zawodniczkami ukraińskiej reprezentacji futsalu. Głównym organizatorem spotkania był Klub Sportowy „Fala” Międzyzdroje oraz Gmina Miedzyzdroje. Partnerem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Zawodniczki powiadały o tym jak ważna jest gra w duchu fair play. Wydarzenie z pewnością było ciekawym doświadczeniem zarówno dla młodych sportowców z Klubu „Fala” w Międzyzdrojach, jak i mieszkańców. Sportsmenki na co dzień grają w różnych klubach sportowych. Każdy z przybyłych gości mógł zadać pytanie, wymienić poglądy i zaczerpnąć wiedzy na temat sportowej drogi do sukcesu. Zawodniczki wielokrotnie podkreślały, że bardzo ważnym aspektem w drużynie jest szacunek do trenera i  do siebie nawzajem. Wspominały, że aktualnie skupiają się na treningach, ponieważ niebawem zawalczą w turnieju eliminacyjnym o awans na Mistrzostwa Europy. W 2022 reprezentantkom Ukrainy udało się dwukrotnie awansować na Mistrzostwa Europy w futsalu. Najlepszy wynik zaowocował brązowym medalem. Zawodniczki otrzymały upominki oraz gadżety podarowane przez Dział promocji, kultury i turystyki oraz Klub Sportowy „Fala” Międzyzdroje. Przedstawicielka ukraińskiej reprezentacji ofiarowała Pani Jadwidze Bober koszulkę z podpisami wszystkich zawodniczek. Klub Sportowy „Fala” Międzyzdroje każdej ze sportsmenek podarował na pamiątkę szaliki z logo klubu. O 19:30 w Hali Sportowa im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach odbył się mecz  pomiędzy reprezentantkami Ukrainy a zawodnikami sekcji „Trampkarze” z Klubu „Fala” Międzyzdroje. Chłopcy przegrali 3:1, jednak technika i poziom gry obu drużyn, powodował, że było to naprawdę świetne widowisko dla pasjonatów piłki halowej. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Anny Lysiuk koordynatorkids. uchodźców za tłumaczenie podczas spotkaniaw biblioteceoraz Pani Jadwigi Bober Kierownika referatu promocji i obsługi klienta w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach za pomoc w zorganizowaniu spotkania.