Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach od samego początku gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Już od drugiej edycji WOŚP, który odbył się w 1994 roku, biblioteka organizowała w swojej placówce występy i zbiórki. Mieszkańcy Międzyzdrojów, którzy

wówczas byli uczniami szkół ponadpodstawowych zorganizowali wieczór gitarowy. Zaprezentował się również Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach pod kierunkiem Iwony Sołtysiak. W późniejszych latach Finały WOŚP przeniosły się do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, gdzie Biblioteka nadal była aktywna i wspierała zbiórki swoimi działaniami. Bibliotekarze przygotowywali kiermasze książek, kiermasze prac plastycznych dzieci oraz niespodzianki kulinarne. Mieszkańcy i turyści chętnie odwiedzali stoisko Biblioteki, które zawsze się wyróżniało. Bibliotekarze przebierali się w barwne stroje, by przyciągnąć uwagę odwiedzających. Występowali w kolorowych perukach, przebierali się za ptaki, Indian, piratów i postaci z bajek takie jak: Shrek, Fiona, Ciastko, Kot w butach, Królewna Śnieżka, Czarownica, Krasnal, Królowa Śniegu, Bałwan i Śnieżynka. Nie zabrakło również występów scenicznych. Pracownicy Biblioteki Andżelika Gałecka i Szymon Głod wykazywali się swoją charyzmą i talentem aktorskim, występując na scenie podczas Finałów WOŚP. Międzyzdrojskich bibliotekarzy i ich przyjaciół można było zobaczyć jako zespół BABBA (2017 r.), który wykonał utwory słynnego zespołu ABBA, parodiując zespół BONEY M (2011) Porwali publiczność także jako Zespół „Cyganie” (2013 r.), występując w przepięknych kolorowych kreacjach w rytm cygańskiej muzyki. Na tegorocznym 30. Finale WOŚP również nie zabraknie bibliotekarzy i ich stoiska z książkami. Serdecznie zapraszamy już 30 stycznia 2022 r. do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Zagrajcie razem z nami!