18 listopada 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała lekcję biblioteczną, podczas której dzieci z pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach mogły zapisać się do wypożyczalni. Bibliotekarka Monika Jakubowska opowiedziała o zasadach korzystania z księgozbioru działu dziecięcego, którego książki można wypożyczać do domu. Jak się później okazało, niektórzy mali czytelnicy

byli już zapisani i od dawna korzystali ze zbiorów biblioteki, z czego jesteśmy bardzo dumni. Następnie przeczytała pierwszoklasistom bajki pt. „Elmo czyta”, „Polcia i Helcia. Wielka przygoda” oraz „Za dużo marchewek”. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie założyli swoją kartę biblioteczną i przystąpili do programu „Od najmłodszych lat z książką za pan brat”, który skierowany jest dla uczniów klas I-III. Za każdą wypożyczoną książkę uczeń otrzymuje „gwiazdkę”, wkleja ją na specjalną kartę, którą dostaje od bibliotekarza podczas zapisu. Za zebrane 50 gwiazdek, młody czytelnik otrzymuje niespodziankę. Celem tego programu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Nad procedurą zapisywania uczniów do wypożyczalni czuwali Dyrektor Biblioteki Andżelika Gałecka wraz z pracownikami Szymonem Głodem, Anną Szymańską i Małgorzatą Olborską. Każdy mały czytelnik mógł dziś wypożyczyć 2 książki.

Po założeniu kart bibliotecznych, każdy z uczniów został pasowany przez Dyrektora Biblioteki na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej ogromnym piórem, które jest symbolem pisarzy. Było to bardzo emocjonujące przeżycie dla dzieci. Każdy czekał w skupieniu, aż pióro znajdzie się na jego ramieniu, by oficjalnie zostać czytelnikiem międzyzdrojskiej biblioteki.

Na zakończenie uczniowie podziękowali za uroczystość pasowania i obiecali, że będą często korzystać z księgozbioru naszej biblioteki.