22 października 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wspólnie z Międzynarodowym Domem Kultury i Gminą Międzyzdroje zorganizowała „Wieczór z kulturą”, podczas którego odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kuszewską, rodowitą Międzyzdrojanką. Moderatorem spotkania była Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki.

Magda jest dziennikarką, która przeprowadziła ponad dwa tysiące wywiadów ze znanymi ludźmi oraz autorką książek, takich jak: „Dobre nawyki. Zakochaj się w życiu na nowo”, „Poradnik skutecznego działania” i „Europa na zakupach”. Publikowała w najważniejszych gazetach i magazynach w Polsce, m.in. w Gazecie Wyborczej, Twoim Stylu, Gali czy Polityce, a także na portalach Onet.pl i Newsweek.pl.

Magdalena Kuszewska nie ukrywa, że pochodzi z Międzyzdrojów i na każdym kroku przypomina, że jest wyspiarką. Promocja miasta jest dla niej bardzo ważna i nie wstydzi się swojego pochodzenia, wręcz jest z niego dumna. Dziennikarka opowiadała o tym, jak przeprowadzić dobry wywiad, by rozmówca był zadowolony. Stawia na zaufanie i profesjonalizm. Bardzo dba o autoryzację, by obie strony wywiadu były usatysfakcjonowane. Magdalena troszczy się również o komfort podczas wywiadu, co sprawia, że osoba, z którą rozmawia, czuje się bardzo swobodnie. Aczkolwiek przyznała, że aktualnie skupia się przede wszystkim na pracy nad książkami, dlatego przeprowadza coraz mniej wywiadów.

Przybyli goście mogli posłuchać o pracy Magdy z Joanną Przetakiewicz przy projekcie Era Nowych Kobiet, gdzie ważne jest inspirowanie kobiet do własnej przemiany osobistej i zawodowej. Z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swoich książkach. „Dobre nawyki” napisała, by odczarować rutynę, jaka zawładnęła naszym życiem i by popchnąć nas do działania. Zachęca ludzi do wprowadzenia w swoje życie trochę koloru, ponieważ bardzo działa na zmysły i może wpłynąć pozytywnie na życie zawodowe, jak i prywatne. Zdaniem Magdy najważniejsze nawyki, które powinniśmy zmienić w rytuał to dziękowanie i przynależność do grupy. Ważne jest również spisywanie pięknych momentów w formie dziennika. Jak sama przyznała, wszystko, co zawarła w książce, opierała na własnych doświadczeniach.

Bardzo ciekawą pozycją książkową jest „Poradnik skutecznego działania” napisany wspólnie z dr Rafałem Albińskim. Autorka wyjaśniła gościom, co oznacza dość trudne słowo prokrastynacja. Jak się okazało, spora część widowni wiedziała, że chodzi o odkładanie rzeczy na później. Autorzy książki mieli na celu uzmysłowienie czytelnikom, że niektórych rzeczy nie warto odkładać, ponieważ może to przynieść negatywne konsekwencje. Magdalena przyznała również, że jej wielką miłością są podróże. Dają jej one ogromną satysfakcję i gdyby nie praca zawodowa, nie mogłaby sobie na nie pozwolić.

Bardzo ważną osobą w życiu Magdy jest jej mama, Barbara Kuszewska, znany i ceniony lekarz w naszym mieście. Autorka podziękowała jej za to, jak dobrym jest człowiekiem i kochającą matką. Wzruszenie było ogromne, kiedy córka wręczyła mamie bukiet kwiatów, przytulając ją. Autentyczność Magdaleny sprawiła, że spotkanie odbyło się w cudownej atmosferze. Na zakończenie czytelnicy ustawili się w kolejce po autograf i wspólne zdjęcie. To było pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie z Magdą.

Podczas wieczoru goście mogli także uczestniczyć w wernisażu prac członków Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie pt. „Sztuka na Pomorzu”, a po spotkaniu z Magdą, posłuchać utworów zespołu „El Viento”.

Bardzo miłą niespodzianką dla przybyłych gości były słodkości od kawiarni „Cafe Melba” z Międzyzdrojów, które nie tylko cieszyły oko swoim wyglądem, ale także podniebienie. Dziękujemy gościom za wspaniały wieczór oraz pozostałym współorganizatorom i partnerom: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, Związkowi Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie, kawiarni „Cafe Melba”, Spółce Nowe Centrum i oraz firmie Zojka.